Údržba, čištění a inovace PC

(Když prostě něco nefunguje, jak má ...)

Jak a s čím vám v této oblasti pomůžeme

Pokud je pro vás počítač jenom pracovní nástroj a vás zajímá hlavně to, kde ho zapnout, čím ho ovládat a jak z něho dostat to, co zrovna potřebujete, je to naprosto v pořádku a logické. Protože na všechno ostatní máte přece nás! O váš počítač nebo notebook se postaráme po všech stránkách - od údržby SW (programové a datové) až po tu HW (tedy řekněme fyzickou) ...

„Oživení” nového počítače

Koupili jste si nový počítač a je na něm jen „holý” systém Windows, případně je úplně bez systému? Svěřte nám ho na pár hodin a my vám ho kompletně připravíme ke každodennímu používání. Budete moci bezpečně brouzdat po internetu, vytvářet dokumenty, prohlížet soubory, probírat se fotografiemi, sledovat videa i si případně zahrát nějakou tu hru ...

Aktualizace systému Windows na novou verzi

Přešli jste na novější operační systém Windows a najednou je všechno jinde a jinak? Pak jednoduše zavolejte svého datadetektiva a my vás buď zaškolíme do tajů a záludností ovládání nového systému, nebo ho naopak přizpůsobíme vašim stávajícím zvyklostem a potřebám.

Instalace nových zařízení a programů

Pořídili jste si novou tiskárnu nebo jiné zařízení a vůbec nevíte, jak ho připojit k počítači a pracovat s ním? Ano, občas to není úplně snadné, a tak přesně pro tyto případy jsme tu k vašim službám! Nainstalujeme vám potřebné ovladače a programy pro jeho ovládání a naučíme vás s ním pracovat.

Když něco nefunguje

Přestal váš počítač pracovat? Nechce se spustit nebo se naopak neustále vypíná? Zlobí vás nějak jinak? No to už se někdy stává. Ale nebojte se, to dáme do pořádku! Často to může být jen „prkotina”, kterou vyřešíme za pár minut, ale někdy to může být i příznak závažnějších problémů. A pak třeba bude nutné vyměnit v něm nějakou součástku. Ale ani to není problém. My vám navrhneme nejvhodnější postup opravy a jeho cenu, a vy nám pak už jen dáte vědět, zda s tím souhlasíte, nebo ne ...

Běžná údržba a čištění

Tak jako se například staráte o své auto, je potřeba se starat i o svůj počítač nebo notebook. I ten je zkrátka nutné čas od času oprášit, vyluxovat a překontrolovat v něm veškeré součástky a obvody. Pokud to neuděláte, je velice pravděpodobné, že se vám co nevidět začne přehřívat a časem pak i vyloženě „stávkovat”. Samozřejmě to ale nemusíte být právě vy, kdo tuto údržbu bude provádět. Ještě stále je to naštěstí jen stroj, a tak narozdíl od vašeho čtyřnohého mazlíčka je mu úplně jedno, kdo mu věnuje svou péči. Nechceme napovídat, ale už jste zkusili obrátit se se svými problémy na nás ... ?

Inovace (upgrade) vašeho počítače

Dnešní doba je neskutečně rychlá a uspěchaná. A o vývoji komponentů a trendech v oblasti počítačů to platí asi dvojnásob. Pokud například byla ještě před dvěma lety vaše grafická karta tou skoro nejlepší na trhu, dnes si s ní už aktuální hry možná jen stěží zahrajete. Ale nezoufejte! I to se dá vyřešit. Většina počítačů jsou totiž jen takové větší a chytřejší stavebnice, tak že výměna jejich součástí obyčejně není nikterak složitá.

Na druhou stranu je ale také potřeba zcela objektivně zhodnotit, do jaké míry má smysl do inovací stávající počítačové sestavy investovat a kdy už se to prostě nevyplatí.  V obou případech nás samozřejmě můžete mít plně k dispozici. Vhodnost a možnosti inovace vašeho počítače posoudíme a doporučíme vám optimální řešení. A ať už bude jakékoli, tak se s ním v případě vašeho zájmu o naše služby rozhodně vždy vypořádáme „na jedničku” ... !

Kolik za tyto naše služby zaplatíte

Rozsah prací a tedy i cena těchto služeb se bohužel velice těžko předem odhaduje, vždy záleží na konkrétní situaci. A vzhledem ke zcela odlišné náročnosti „fyzických” zásahů do stolních PC a notebooků, musíme je v tomto případě posuzovat odděleně. Orientační ceny nejběžnějších zákroků uvádíme hned pod tímto textem, v ostatních případech vycházíme z hodinové sazby. U náročnějších úkonů nejprve provedeme analýzu problému a navrhneme vám jeho řešení včetně předpokládané ceny, jejíž výši pak nepřekročíme. V případě potřeby dalších prací vás budeme předem kontaktovat.

Orientační ceník nejběžnějších zákroků:

 • Diagnostika PC: 240,- až 360,- Kč nebo ZDARMA (viz poznámka níže)
 • Diagnostika notebooku: 480,- Kč nebo ZDARMA (viz poznámka níže)
 • Vyčištění PC od prachu: 240,- Kč
 • Vyčištění notebooku od prachu: 720,- až 960,- Kč
 • Výměna běžných komponent v PC: 240,- až 480,- Kč (+ cena dílu)
 • Výměna základní desky v PC: od 960,- Kč (+ cena dílu)
 • Výměna komponenty v notebooku: 240,- až 960,- Kč (+ cena dílu)
 • Instalace software nebo ovladačů: 240,- až 480,- Kč
 • Čistá instalace systému Windows: 1.200,- Kč
 • Reinstalace systému Windows: 1.440,- až 1.920,- Kč (se zachováním stávajících dat a nastavení)

Hodinová sazba:

 • První hodina práce: 480,- Kč
 • Každá další započatá půlhodina: 240,- Kč

(Poznámka: Při realizaci servisního zákroku na našem pracovišti nebo ponechání zařízení u nás na ekologickou likvidaci je diagnostika PC i notebooku vždy ZDARMA!)

 • Doprava / výjezd po Praze: 400,- Kč
 • Doprava / výjezd mimo Prahu: 15,- Kč/km

(Veškeré ceny jsou uvedeny bez DPH 21%.)

Naše doporučení

Věnovat čas průběžnému čištění počítače se rozhodně vyplatí. Pokud jste alespoň trochu technicky zdatní, pak to u stolních počítačů s největší pravděpodobností snad zvládnete i sami. U notebooků bychom se vám to už ale asi raději snažili rozmluvit. V každém případě neuděláte chybu, pokud pravidelnou údržbu svých počítačů svěříte nám!

A pokud budete potřebovat v počítači cokoli opravit, vyměnit nebo upgradovat, tak do toho se sami už opravdu raději nepouštějte! Může vás to stát minimálně spoustu zbytečně vynaložených peněz a času, v horším případě ale také i ztrátu dat nebo zcela fatální poškození celého počítače! Dobře si vzpomeňte na dnes již legendární větu: „Vy jste se v tom zase vrtal, pane doktore, že jo?” a své příští kroky raději předem pečlivě zvažte ... !