Úprava fotografií

(aneb až jednou budete chtít vzpomínat ...)

Krásné fotoalbum není žádná věda, ale ...

Pokud máte na svém disku hromadu neprobraných fotografií z dovolených nebo jiných akcí, pak jste na tom stejně, jako dnes asi většina lidí. Ano, fotíme, cvakáme a když se vrátíme domů, máme spoustu jiné práce, než pořízené fotografie probrat, upravit a roztřídit. A za dva, tři roky už je jich tolik, že na to nenajdeme ani odhodlání.

A pak přijdou přátelé a vy se jim chcete pochlubit, kde jste všude byli a jak to tam bylo pěkné. No a co následuje? Chaotické hledání těch správných fotografií, zdlouhavé a nudné prohlížení mnoha téměř stejných záběrů a do toho spousta obrázků, kde není moc poznat, jestli je na nich vaše ratolest nebo třeba barokní kostel ...

Tak takhle už příště raději ne!

Pokud je tohle i váš případ, spojte se s námi a my se vám o fotografie postaráme po všech stránkách. K tomu od vás budeme potřebovat jen ty vaše zdrojové snímky a pár informací, které spolu probereme třeba po telefonu, Skypu, mailem nebo osobně, abychom například věděli, jak budete chtít fotografie třídit, pro jaké účely je převážně budete používat a podobně. Podle toho my fotografie zpracujeme, dohodnutým způsobem vám je předáme (datovým přenosem, na CD, DVD nebo jakkoli jinak) a vy pak už nad nimi můžete třeba v rodinném kruhu vzpomínat na krásné zážitky nebo se s nimi bez obav pochlubit známým ...

Jak a s čím vám tedy pomůžeme

Samozřejmě rychle, dobře a v podstatě s čímkoli, co vás ohledně fotografií napadne. A mnohdy třeba i s tím, co vás samotné ani nenapadne a řešení vám navrhneme my. Výčet všeho, co pro vás v tomto směru můžeme udělat, by byl opravdu nepřeberně dlouhý, tak že zde uvádíme jen ty nejběžnější základní činnosti:

 • Vytřídíme vyloženě špatné a evidentně nechtěné záběry
 • Při mnoha stejných záběrech téhož z nich vybereme jen několik nejlepších, se kterými budeme dál pracovat
 • Otočíme veškeré snímky do správné orientace
 • Provedeme retuše červených očí i případných dalších zásadních vad („přepalů”, tmavých míst apod.)
 • Optimalizujeme rozměry i velikost fotografií a uložíme je ve vhodném formátu
 • Fotografie přehledně roztřídíme a pojmenujeme podle vašeho přání

A budete-li chtít, rádi se vám postaráme i například o následující „libůstky”:

 • Vytvoříme fotomontáže nebo provedeme pokročilé retuše fotografií
 • Z vašich fotografií vyrobíme video podbarvené hudbou pro ještě příjemnější prohlížení, a to třeba i s titulky
 • Připravíme vám kompletní prezentaci k použití například na pracovní seminář
 • Vyrobíme vám kvalitní tištěnou fotoknihu nebo kalendář například jako dárek pro babičku, která právě nekamarádí s výpočetní technikou, ale i tak by si ráda doma prohlížela fotografie vnoučat
 • Máte-li doma klasické papírové fotografie, převedeme vám je do datové podoby

Pokud zde v seznamu zrovna není to, co právě potřebujete, nezoufejte. Rozhodně to neznamená, že vám s tím nepomůžeme. Určitě nás kontaktujte, váš problém společně probereme a vhodné řešení jistě najdeme!

A nebojte se - žádné vaše snímky jen tak nesmažeme! Vytvoříme vám z nich prostě nové složky případně další produkty, a jak potom naložíte s těmi zdrojovými obrázky, to už bude jen na vás.

Kolik stojí úpravy fotografií

Jistě chápete, že kvalita zdrojových fotografií i rozmanitost vašich požadavků na jejich zpracování je pro nás zcela nepředvídatelná. Proto tyto práce nejčastěji účtujeme hodinovou sazbou. Jakmile od vás obdržíme fotografie i vaše požadavky, odhadneme, kolik času nám jejich zpracování zabere a sdělíme vám předběžnou cenu. Pokud s ní budete souhlasit, pustíme se do práce. Výsledná cena se pak odvine od toho, kolik času editaci fotografií opravdu věnujeme, tak že může být klidně i výrazně nižší. Nikdy ale nepřekročíme předběžnou cenu o více než 10%, i kdyby to pro nás mělo být nevýhodné.

Při velkých objemech fotografií, složitějších úpravách, tvorbě videí, fotoknih a podobně, se po předání a vyhodnocení dat i všech vašich požadavků vždy předem dohodneme na pevné výsledné ceně i na termínu zhotovení zakázky.

U méně rozsáhlých zakázek (cca do 1.000 ks fotografií) budeme pro stanovení ceny základních úprav fotografií vycházet z následujícího modelu:

 • První hodina práce: 480,- Kč
 • Každá další započatá čtvrthodina: 120,- Kč
 • Předpokládaná rychlost zpracování: cca 60 až 120 fotografií za hodinu (v závislosti na kvalitě)

(Editace fotografií je činnost poměrně zdlouhavá a navíc k ní potřebujeme vhodný a správně nastavený software, který nám ji maximálně zjednoduší a urychlí. Proto ji provádíme téměř výhradně na vlastních počítačích na našem pracovišti. U vás by nám to trvalo zbytečně výrazně déle a pro vás by to tak bylo i dražší.)

 • Doprava / výjezd po Praze: 400,- Kč
 • Doprava / výjezd mimo Prahu: 15,- Kč/km

(Veškeré ceny jsou uvedeny bez DPH 21%.)

Naše doporučení

Jistě existuje celá řada programů na prohlížení a editaci fotografií, a to i zdarma, s jejichž pomocí zvládnete většinu základních úprav sami. Ale aby během úprav fotografie zbytečně neztratily kvalitu, abyste je správně uložili, aby byly čitelné na jakémkoli zařízení atd., je samozřejmě potřeba vědět, jak na to. No a u složitějších fotomontáží nebo třeba pro tvorbu videí z fotografií to platí dvojnásob.

Tak že teď už záleží jen na vás, jak s fotografiemi naložíte. Určitě si je můžete dál „syslit” někde na disku a nemít z nich žádný užitek, což by byla jistě škoda. Nebo se (konečně ...) rozhodnete pro jejich zpracování, kde máte v podstatě dvě možnosti. Buď se na to vrhnete sami, což vás ale bude stát spoustu práce, shánění návodů a informací jak na to, a tím pádem i času. Nebo jejich zpracování jednoduše svěříte nám a ušetřený čas věnujte třeba rodině nebo cestování a pořizování dalších fotografií ...